Wielofunkcyjna platforma do pomiaru rozkładu gęstości sił Zebris FDM-S składa się z indywidualnie kalibrowanych pojemnościowych czujników siły umożliwiających analizę rozkładu gęstości sił statycznych i dynamicznych powstających pod stopami w czasie stania i chodzenia. Umożliwia ona komputerową diagnostykę stóp oraz obciążenia w warunkach statycznych (stojąc, siedząc itd.) i dynamicznych. Za pomocą platformy Zebris FDM-S można przeprowadzać pomiar badając wpływ obuwia na chód czy postawę.

Zebris FDM-S - Platforma dynamograficzna do oceny sił reakcji podłoża

WinFDM-S – Możliwości oprogramowania: 
Oprogramowaniem obsługującym zarówno moduł statyczny (Stance) jak i dynamiczny (Dynamic) jest WinFDM-S ponadto ze zintegrowanym modułem do rejestracji i analizy sygnału EMG z 8 kanałów. Opcjonalnie dostępny jest moduł Video do synchronizacji zewnętrznego sygnału wideo (wspólny ekran, wspólna oś czasu). Oprogramowanie umożliwia wizualizację wyników pomiaru w czasie rzeczywistym, co może być traktowane jako element treningu. Moduł statyczny oprogramowania umożliwia analizę rozkładu sił nacisku stóp na podłoże podczas swobodnego stania pacjenta (czas trwania testu dowolnie konfigurowany) oraz ocenę równowagi śledząc między innymi parametry:Sprawdź cenę - Technomex - www.technomex.pl

  • Położenia rzutu środka nacisku stóp na platformę,
  • Asymetrii ustawienia i obciążenia (prawa-lewa stopa, przód-tył).

Moduł dynamiczny oprogramowania umożliwia analizę rozkładu sił nacisku stopy na podłoże w trakcie przejścia przez platformę Zebris FDM-S (zawsze tylko jedna stopa) oraz analizę poszczególnych faz chodu. W tym celu zostają wygenerowane wykresy fazowe cyklu chodu oraz odpowiadające im w czasie wykresy maksymalnego nacisku stopy na podłoże. Raport pokazuje również zmienność obciążenia i płynność ruchu na wykresach w odniesieniu do średniej siły i maksymalnego nacisku w funkcji czasu. Zarejestrowany fragment badania może być dowolnie odtwarzany w późniejszym czasie, również w zwolnionym lub przyspieszonym tempie. Oprogramowanie umożliwia analizę porównawczą do trzech wyników testów tego samego rodzaju. Uzyskane dane można przesyłać w formacie ASCII do dalszej obróbki statystycznej.
Ciekawą propozycją jest rozszerzenie oprogramowania o interaktywną grę do treningu propriocepcji. Na dzień dzisiejszy jest to moduł dostępny wraz ze standardowym oprogramowaniem.

System FDM można rozbudować o następujące moduły:

  • adapter radiowy – Bezprzewodowy adapter radiowy do pomiarów EMG lub podłączenia goniometru, wyposażony w osiem wejść analogowych, cztery wejścia cyfrowe, złącze na podczerwień oraz wyjście do bezpośredniego podłączenia do USB poprzez specjalny przewód,
  • moduł wideo zawiera wysokiej jakości kamerę wideo ze statywem, obiektywem szerokokątnym oraz kablami połączeniowymi wraz z oprogramowaniem.

W standardowym wyposażeniu platforma dynamograficzna FDM zawiera::

  • platformę FDM,
  • zasilacz,
  • oprogramowanie WinFDM,
  • instrukcję obsługi w języku polskim.